Canada 0.4%Canada

Procesja Bożego Ciała. II ołtarz przygotowała Grupa Apostolstwa Wspomożenia Dusz Czyśćcowych

#bozeciala

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Do naszej Parafii przyjechała siostra ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Częstochowy. Siostra zachęcała do wstąpienia do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym i opowiadała jakie łaski można przez to wyprosić dla dusz czyśćcowych. Siostra przedstawiła, jak działa Apostolstwo, aby przystąpić do apostolstwa, należy wypełnić formularz dostępny w przedsionku kościoła i zanieść do zakrystii. Gdy będzie odpowiednia ilość członków z naszej Parafii to powstanie grupa parafialna MDPC.

APOSTOLSTWO POMOCY DUSZOM CZYŚĆCOWYM
Informacja. Wśród wielu rodzin zakonnych jakie Duch Święty powołał do istnienia w Kościele jest również zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, którego misją jest niesienie pomocy zmarłym poddanym oczyszczeniu. Zostało założone w 1889 roku przez bł. o. Honorata Koźmińskiego, kapucyna przy współudziale Wandy Olędzkiej jako bezhabitowe. Zgromadzenie, nie mogąc dotrzeć do wszystkich środowisk i parafii bezpośrednio, pragnie realizować i rozszerzać powierzoną mu misję w Kościele przez współpracowników, należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym Członkiem APDC może zostać każdy praktykujący katolik, niezależnie od stanu i wieku, który pragnie pomagać zmarłym cierpiącym w czyśćcu. Dla młodzieży przeznaczone jest Młodzieżowe Dzieło Pomocy dla Czyśćca (MDPC).
Zadania Członków Apostolstwa
Osoba należąca do APDC stara się żyć w stanie łaski uświęcającej, pełnić wole Bożą, rozwijać w sobie życie duchowe przez korzystanie z sakramentów świętych i lekturę Pisma Świętego oraz patrzeć na wszystkie doświadczenia jakie go spotykają w świetle wiary. Zjednoczony z Chrystusem Odkupicielem i jego zbawczą Ofiarą, członek APDC wspomaga zmarłych poddanych oczyszczeniu w różnoraki sposób, a zwłaszcza przez ofiarę Mszy św., dobre uczynki, modlitwę, jałmużnę, odpusty itp. Stara się w miarę możności o pozyskiwanie nowych członków APDC.
Włączenie się do APDC następuje przez dostarczenie do Centrum APDC wypełnionej i osobiście podpisanej karty członkowskiej, na podstawie której otrzymuje się potwierdzenie w formie Pamiątki z Aktem ofiarowania. Odmawianie go jest znakiem duchowej więzi wszystkich członków APDC między sobą i ze Zgromadzeniem. Członkowie APDC mogą apostołować indywidualnie albo tworzyć za pozwoleniem księdza proboszcza grupy parafialne. Wszyscy członkowie APDC stanowią duchową rodzinę Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Każdy poniedziałek jest dniem wzajemnej duchowej i modlitewnej łączności. W miarę swoich możliwości członkowie starają się tez wspomagać Apostolstwo materialnie. Nie stanowi to jednak warunku przynależności. Za APDC i formację jego członków z ramienia Zgromadzenia odpowiedzialna jest jedna z sióstr.

Dla APDC organizowane są między innymi rekolekcje, dni skupienia. Centrum APDC wydawany jest kwartalnik "Do Domu Ojca". Można również nabyć dwa obszerne modlitewniki za zmarłych: "Okaż im Panie swoje miłosierdzie" oraz "Aby mieli życie wieczne". Dostępne są tez inne publikacje opracowane w Zgromadzeniu w celu szerzenia nabożeństwa za dusze czyśćcowe.

Patronami APDC są: Matka Boża Pośredniczka Łask (7 V)
św. Józef (19 III) bł. Honorat Koźmiński (13 X) i bł. Maria od Opatrzności (7 II)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Chęć włączenia się do APDC można zgłosić na adres:
APDC przy Zgromadzeniu Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych
ul. OLEŃKI 9; 42-226 CZĘSTOCHOWA tel. +48 600 831 552; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa Zgromadzenia: www.apdc.wspomozycielki.pl

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Gdybyśmy wiedzieli, jak Wiele moglibyśmy otrzymać łask za pośrednictwem dusz czyśćcowych, nie byłyby one tak zapomniane. (św. Jan Vianney)

Czym jest Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym