France 1%France
Czech Republic 0.7%Czech Republic
Russian Federation 0.7%Russian Federation

Scholka Dziecięca w Szynwałdzie. Scholka powstała we wrześniu 2011 roku. Narodziła się z pomysłu ks. Artura Mularza oraz młodych działających przy parafii, którzy chcieli stworzyć dla dzieci coś, co stanowiłoby dla nich okazję do spędzenia czasu oraz ćwiczenia swoich talentów. Obecnie Scholka liczy ok. 60 dzieci oraz 5 opiekunów. Poza tym jest kilku młodych instrumentalistów. Dzieci spotykają się na próbie w każdą środę o godzinie 16 w świetlicy na plebanii. Owocem tych ćwiczeń jest później występ dzieci i oprawa liturgii Mszy Św. o godzinie 9.00 w jedną niedzielę w miesiącu. Scholka stanowi również dla dzieci miejsce spotkań, gdzie same siebie poznają, jest wspólnotą o tym samym celu. Dzieci zbliżają się do siebie nawzajem przez ćwiczenia, ale też przez zabawę, która się odbywa w ramach każdej próby. W Szynwałdzkich dzieciach drzemie ogromny potencjał, który ujawnia się od czasu do czasu, jak ma to miejsce teraz. (Informacja: www.szynwald.diecezja.tarnow.pl 2014-07-08)

"Scholka Dziecięca" - występ na Pikniku Muzycznym "Stacja Niebo 28 lipca 2013 roku