United States 7%United States

Biblia Tysiąclecia Stary i Nowy Testament

"Słowo Boże niech kształtuje nasze życie i nasze
postępowanie, abyśmy jak Apostołowie stawali się głosicielami i świadkami Dobrej Nowiny
« aż po krańce ziemi » (Dz 1,8)".

Wydanie internetowe opracowane przez:
Zespół Informatyki Papieskiego Wydziału Teologicznego
w Poznaniu

Tekst IV wydania Biblii Tysiąclecia
jest własnością Wydawnictwa Pallottinum

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Czytaj całą Biblię on-line ››

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGOKatechizmu Kościoła Katolickiego

INFORMACJE WSTĘPNE ZE STRONY INTERNETOWEJ WYDAWCY.

1. Wydanie internetowe Katechizmu Kościoła Katolickiego ma na celu poszerzenie dostępu do tak ważnego dokumentu i zapoznanie z jego treścią jak najwięcej ludzi. Może to być szczególnie przydatne Polakom za granicami Ojczyzny.

W tym miejscu chciałbym podziękować Ks. Dyrektorowi Wydawnictwa Pallottinum za wyrażenie zgody na tego typu publikację w internecie.

2. Sposób poruszania się po stronach Katechizmu.

W celu łatwiejszego i szybszego wczytywania tekstu Katechizm został podzielony na kilkadziesiąt części, z których największe trochę przekraczają 100 Kb. Zostały one zaznaczone w ogólnym spisie treści.

Odsyłacze kierują nas na odpowiednie części, gdzie do pomocy mamy szczegółowy spis treści obejmujący zakres danego fragmentu (przeważnie rozdziału).

Klikając na odpowiednim odnośniku znajdujemy szukany fragment. Można wyszukiwać tematycznie, bądź kierując się zaznaczonymi numerami poszczególnych punktów Katechizmu.

3. Wydanie książkowe Katechizmu Kościoła Katolickiego. Publikacja w internecie to pomoc, ale też i zachęta aby sięgnąć do tekstu książkowego tego dokumentu.

Warto posiadać wydanie książkowe, które poszerzone jest o indeks tematyczny, którego tutaj brakuje.

Opracowanie internetowe - ks. Mirosław Baranowski

Czytaj katechizm ››

(źródło: www katechizm.diecezja.elk.pl artykuł dodany: 2010-01-05)

Liturgia słowa na dziś ››

Liturgia słowa na dziś
"Dzienniczek" św. Siostry Faustyny ››

św. Siostra Faustyna

Trafiona przez piorun - Stałam u bram nieba i piekła Osobiste świadectwo pani dr Glorii Polo

Trafiona przez piorun

Stałam u bram nieba i piekła. Osobiste świadectwo pani dr Glorii Pol ››

Jakże wielki ból mnie ogarnia, gdy myślę o minionych latach mojego życia, w których byłam katoliczką jedynie z nazwy. Dziękuję Panu Bogu za to, że dał mi Kościół Katolicki za Matkę.