France 0.6%France

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 2018-10-14

1. Przeżywamy Dzień Papieski. Młodzież po Mszach Św. zbiera drobne ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - "Bóg zapłać". Także wielkie dzięki za ofiary na składkę przeznaczone na renowację świątyni.
2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

poniedz. - wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
wtorek - wsp. Św. Jadwigi Śląskiej
środa - wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
czwartek - Święto Św. Łukasza Ewangelisty - Dzień Służby Zdrowia
sobota - wsp. Św. Jana Kantego, kapłana

3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny - składka
na misje. Będziemy gościć kleryków z Tuchowa, O. Diakon będzie głosił Słowo Boże. Tradycyjnie prosimy o dary w naturze dla Seminarium OO. Redemptorystów w Tuchowie. Panów, którzy zawsze zbierają te dary, prosimy o pomoc.
4. Odeszli do wieczności śp. Ludwika Hetman i śp. Władysław Stańczyk – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
5. "Bóg zapłać" za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej z nr-ów 207-215.
6. 16 października, we wtorek, przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Msza Św. dziękczynna będzie w Tarnowskiej Katedrze o godz. 18.00, a później Chór "Puellae Orantes" wykona koncert TU ES PETRUS organizatorzy serdecznie zapraszają / plakat w przedsionku kościoła.
7. Wójt Gminy Skrzyszów zachęca mieszkańców w wieku 25 - 74 lata do udziału w bezpłatnych szkoleniach informatycznych w ramach projektu: "Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Skrzyszów". Tematyka szkoleń jest bardzo różnorodna. Rekrutacja chętnych rozpoczyna się 15 października czyli od jutra. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w Urzędzie Gminy Skrzyszów, pokój nr 17 lub 18.

(Info. www.szynwald.diecezja.tarnow.pl)